Anabelka

Anabelka, voláme ju Aňuška (nar. 06/2012) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok, kde rodila šteniatka. Rodila aj cisárskym rezom. Bola najsmelšia zo všetkých 3 mopsiniek- Charlotka, Chantalka. Aňuska vďaka svojej priateľskej povahe sa veľmi rýchlo aklimatizovala. Po zdravotnej stránke Anušku tiež trápil zápal medziprstia, mala zlomený pazúr ktorý jej nakoniec dorástol, ale nevedeli sme či dorastie.

Zlomený pazúr.

Taktiež sme bojovali s kvasinkami na labkách. Zvýšenú starostlivosť sme museli venovať nosnej vráske, nakoľko ju má veľmi výraznú a je náchylná na kvasinky. Vyšetrenie ukázalo, že v budúcnosti bude nutné u Aňušky operačne riešiť brachycefalický syndróm u mopsov, nakoľko aj bez väčšej námahy chroptí.

Počas dočasnej opatere u nás, bola Aňuška milá, prítulná a nekonfliktná mopsinka. K psíkom bola priateľská a ak mala chuť a správneho parťáka rada sa s ním zahrala. No skrátka, typycká mopsličia povaha: Má rada ľudí, rada sa mojká, miluje leňošenie na gauči, rada sa hrá. Naviazanosť na Charlotku a Chantalku o pár mesiacov ustúpila, takže bolo možné hľadať Aňuške domov bez Charlotky a Chantalky. Aňuska absolvovala sterilizáciu. Rekonvalenscencia prebehla v poriadku.

Nakoniec sa aj na Aňušku usmialo šťastie a našla svoj milovaný domov, s vlastným pohodlíčkom, chutným papaníčkom a príjemnou spoločnosťou. Veľa šťastia v novom domove.