Barborka

Barborka (nar. 08/2014) je mopsinka pochádzajúca z množiteľského prostredia.
Spočiatku sa jej nedali, ako vravíme, vypnúť baterky, bola stále v pohybe. Zato však vďačná za každé pohladenie. Odvaha jej nechýbala od prvého momentu. Prišla k nám v čase horúčav, čo sa patrične prejavilo aj na jej hlasnom dýchaní. Absolvovala kastráciu, operáciu trieslovej kýly-pruhu, bolo jej operačne upravené mäkké podnebie, zväčšené nosné dierky, dentálna hygiena. Dýchanie sa pomaly upravilo, avšak keď je teplo, hlasnejšie dýcha. Nedýcha však už namáhavo. Operácia a predoperačné vyšetrenia boli v poriadku, takisto aj pooperačná rekonvalescencia bez komplikácií.
Barborka je veselá mopsinka, ktorá miluje pestovanie na kolenách spojené s hladkaním.

Barborka sa rada hrá. Barborka je vo svojom “hracom švungu”. Takto sa dokáže hrať vééľmi dlho.
Barborka sa vybrala na kastráciu a úpravu mäkkého podnebia. Takto dýcha a chrčí po príchode na veterinu. Celú cestu bola v aute nepokojná, neobsedela, teplo jej nemohlo byť, jednoducho sa rozrušila. No a potom takto dýchala. Úprava podnebia bude isto nutná.

Barborka Pršinosová si našla svoju milúcu rodinku. Doma ju čakala mopsia parťáčka, takže sa jej začína obdobie veselosti a vzájomného hrania, čo má Barborka veľmi rada. Nech sa ti v živote darí zlatíčko.