Bertínka

Bertinka (nar. 10/2015) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Od počiatku túlivá a mojkacia, jej špecialitou je “hodiť sa človeku k nohám” a to kdekoľvek. Tiež miluje válanie sa na gauči, ukazuje slastne svoj pupík a vychutnáva si škrabkanie. Rada sa nechá mojkať,ale rada si aj pobehá s ostatnými psíkmi. Veľký dôraz musíme u Bertinky klásť na oči- má ich mierne zapigmentované s tendeciou tvorenia menej sĺz, dávali sme preto Corneregel. Takisto Bertínka mala tendenciu priberať. Bertinka absolvovala kastráciu, operácia prebehla v poriadku. Takisto jej počas kastrácie boli vypláchnuté análne žliazky a uši. Predoperačné vyšetrenia- biochémia, hematológia, EKG, Sono dopadlo v poriadku. Boli jej vyčistené aj zuby.

Bertinkine rozkokošené hrátky.
Bertinka Bertinková pozdravuje v tieto sparné letné dni. Na záhradke je veľmi fajn, ešte že polievame trávnik a voda nám tak osviežuje vzduch.
Bertinka Bertinková má spokojné bruško. Najedená, spokojná si takto vždy nájde parťáka na spoločné pokojné chvíle.

Po dlhšom čakaní, sa aj na Bertínku usmialo šťastie a odišla aj ona do svojho vysnívaného domova. Želáme ti krásny a spokojný život Bertínka.