Florentine

Florentínka (nar. 10/2014) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok, kde absolvovala množstvo pôrodov. Spočiatku k ľuďom opatrnejšia, nesocializovaná, bez hygienických návykov, v spoločnosti mopsíkov spokojná. V dočasnej opatere však usilovne pracovala na hygienických návykoch. Jej nohy, kolená/pately boli v katastrofálnom stave. Po čase si Florentínka osvojila hygienické návyky, aj nohy sa pravidelným pohybom osvalili a mierne upravili- kolená, pately už tak “nevyskakovali”. Florentínka absolvovala kastráciu a takisto aj operáciu obojstrannej hernie-pruhu, dentálnu hygienu, boli jej vytrhnuté dva zuby. Kastračná rana sa pekne zahojila, aj rany po obojstrannom pruhu.

Takto si Florentínka užívala svoj pobyt u nás. Haf park denná škôlka Bratislava nám darovala hydromasážny kúpeľ s ozónoterapiou. Florentínka si ho patrične užívala.
Florentínkin pozdrav z domácej dočasnej opatere. Nožky sa postupne osvalili aj vďaka pravidelnému primeranému pohybu, kvalitnej strave a samozrejme láskavej opatere.

Spočiatku nebola veľká kamarátka s vodítkom a postrojom. Nechcelo sa jej veľmi chodiť von, hlavne v zime zimúcej ale po čase sa skamarátila aj s vodítkom aj s postrojom. Nakoniec sa dočasná opatera stala Floríškinym novým domovom. Našla tak aj ona svoj vytúžený domov. Flórinkina rodinka jej dala zoperovať “mäkké podnebie” a rekonvalenscenia prebehla v poriadku. Takže Flóriška si už užíva všetky tie správne lotroviny v milujúcej rodine.