Magdalénka

Malá (nar. 12/2013) je mopsinka vážiac 6,7 kg. Taká bola Magdalénka keď ku nám prišla. Aký mala doteraz osud? Nuž, rodila a už nerodila. Posledný pôrod bol cisárskym rezom. Magdalénka zo začiatku pri silnom rozrušení veľmi chroptila a kýchala, k cudzím ľuďom bola nedôverčivejšia- chodila prikrčená. Pár dní v domácej opatere urobili aj v jej správaní malé zázraky. Zo dňa na deň bola otvorenejšia, veselo si pobehovala s ostatnými domácimi psíkmi, tešila sa ľudskej prítomnosti, vrtela chvostíkom.
Zo začiatku sme “bojovali” s jedením. Magdalénka nebola zvyknutá na samostatné jedenie z misky. Skoro týždeň nám trvalo, kým pochopila, že keď sa je, tak sa je. Všetko možné okolo ju zaujímalo, obchádzala a odbiehala od misky, sem-tam si dzobla, jedlo vyberala- jednoducho ako sa hovorí- odbiehala od stola. Časom sa už od misky pri papaní ani nepohla.

Magdalénka absolvovala sterilizáciu. Po cisárskom reze mala aj zrasty, takže operácia bola náročnejšia. Veľmi zle znášala pooperačnú noc. Celú noc nespala, rano vracala. Boli sme na veterine, kde jej podali lieky na žalúdok a liek od bolesti. Pri očnom vyšetrení jej bola nameraná nízka tvorba sĺz a zistilo sa, že Magdalénka má výrazne zapigmentované oči, skoro 2/3 každého oka. Bolo nutné tento stav riešiť minimálne masťou Optimunne ( bežné slzy nezaberali, jedna masť cca.33,-EUR). Taktiež bolo Magdalénke doporučené operačné riešenie brachycefalického syndrómu. Po operácií opäť nechcela poriadne jesť, museli sme ju kŕmiť. Potom však začala opäť sama papať. Magdalénku počas hojenia rany po sterilizácií potrápila zapálená rana. Brala ATB 2 x denne a 1 x denne carprofen. Rana sa potom zahojila.

Myslíme si ,že video hovorí samo za seba.

Na Magdalénku sa usmialo šťastie a odcestovala do nového domova. Spoločnosť jej tam robí 3 ročná mopsia slečna Lusinka. Dievčatá sa najprv zoznámili a o týždeň na to už aj Magdalénka spala v novom domove. Veľa šťastia v novom domove Magduš.