Olívia

Mopsinka Olívia k nám prišla ako 4,5 ročná mopsinka. Mala 6,5 kg a svoj život žila v nevhodných podmienkach-rodila šteniatka. Prvotné veterinárne ošetrenie ukázalo zápal v uškách-kvapkali sme kvapky Mittex a zápal v očkách, tiež sme kvapkali ATB kvapky. Taktiež mala bronchitídu-podávali sme ATB. Pri sterilizácií sa zistil mierny kardiologický nález. Chvíľu na to, Olívka zrejme prekonala epileptický záchvat.

Olívia po prekonaní záchvatu.

Boli jej zmenené lieky na srdce, podávali sme Cardalis. Bola zistená aj anémia. Podávali sme Acidum folicum. K Acidum folicum bol nasadený injekčne 1 x týždenne Ferribion. NNeskôr dostala d’aľší záchvat. MRI vyšetrenie prinieslo nie pozitívnu správu, no poodhalilo príčiny Olivkiných záchvatov. MRI odhalilo zrejme zápalové lézie na mozgu. Rozbor mozgovomiechového moku ukázal zvýšený počet bielych krviniek, nenašli sa žiadne známky infekčné agens ( pôvodca ), toto sa však nedá úplne vylúčiť. Prepokladáme , že sa jedná o meningoecefalitídu spôsobenú imunitne sprostredkovaným procesom ( GME, MUA a pod. ). Pod MUA spadá GME, NME, NLE a pod.
Olivkine MRI a CSF vyšetrenie indovalo nekrotizujúcu meningoencefalitídu- NME. Nedalo sa to však povedať so 100% platnosťou ( 100% sa dá zistiť až histopalogickým rozborom mozgu, to znamená po úmrtí ) a preto sme sa rozhodli, že zabojujeme a začneme liečbu. Bol nasadený Prednizon a Sporimune. Nakoľko užívala Prednizol, nemohla pribrať a museli sme nasadiť obesitnú veterinárnu diétu.

Dievčatám Olivke a Beruške prišiel od Vás balík s chutnými diétnymi konzervami, ktoré ste kúpili na www.veterinarnediety.eu. Supervízor kocúr Murko nesmel chýbať. Veľmi pekne ĎAkujeme za konzervičky a za Vašu promtnú reakciu.
Olivia a Berry. Dve dámy na dvore.
Beruška a Olívia. V hlavnej úlohe Beruška-hlavná to Olivkina ošetrovateľka.
Olívia si len tak slnečne sedela….a Berry len tak slnečne prebehla okolo.
Olivka a Beruška.


Aj napriek liečbe, Olivkine záchvaty boli čoraz intenzívnejšie, mali silnejší priebeh. Záchvaty ju vyčerpávali a preto sme sa rozhodli, že Olivka dôstojne odíde za dúhový most. Obrovská vďaka patrí Olivkinej dočasnej Maminke, p. Boženke, ktorá s ňou bola až do jej úplného konca. Láskyplne ju volala Majka. Majinka tak u p. Boženky našla svoje naozajstné doma. Obetavo sa o Majinku starala , vždy jej bola nepretržite na blízku, bola pri nej pri záchvatoch, ktoré prichádzali nečakane. Pomáhala jej počas nich, pomáhala sa jej z nich dostávať, pomáhala jej po záchvatoch. Trpezlivo spolu bojovali proti chorobe, aj keď sme vedeli, že raz príde koniec. Koniec v mladom veku psíka je vždy bolestivý.
Olivka, bola si u nás síce krátko, no tých pár mesiacov ktoré si zažila isto stáli za to. Bola si obklopená milujúcimi ľuďmi, veselými psíkmi Beruškou, Sisinkou a ďaľšími zvieracími parťákmi. Bola si aj na výletoch, kde si zažila tiež samé pekné veci. Mala si vlastný peliešok, pravidelné papkanie, prechádzky, šantenie na záhrade. Bolo aj veselo, nakoniec bolo aj smutno. My však budeme spomínať len na tie krásne spoločné chvíle. Chvíle, ktoré si nám dala.

R.I.P. Olivia 04.04-2014 – 05.01.2019.
Bola si s nami krátko, no pre nás spolu tak veľmi dlho.
Nezabudneme.