Agátka

Krásna 3 ročná 10 kg fenočka francúzskeho buldočka, ktorú sme vzali pod naše ochranné krídla. Agátka bola prvá francúzska buldočka v našom občianskom združení MOPS v núdzi, o.z. Keďže sa venujeme mopsíkom nemali sme vhodný postroj. ĎAkujeme ❤ preto www.mopslick.sk Made by Mopslick za promptné dodanie postroja a vodítka, Agátke sadol ako uliaty. Agátka pochádza z množietľského prostredia. Objavila sa u nej laktácia, moč s prímesou krvných zrazenín. Bez výtoku. Začala hnačkovať. Krvé testy ukázali zápal v tele. Na klinike jej boli po dva dni podávané infúzie, injekčne ATB. O dva dni sa ukázalo že u Agátky začínala pyometra-zápal maternice. Dali sme ju sterilizovať, maternica bola naplnená. Operácia prebehla v poriadku bez komplikácií. Agátke sa rana krásne zahojila, no mala citlivejšie trávenie, bojovali sme s hnačkami. Preliečovali sme a nastavili granule-stravu.

Postupne objavovala hračky a zábavu. Agátka si spočiatku so psíkmi vychádzala, bola milej, nekonfliktnej povahy. V domácej dočasnej opatere psíkov -mopsíkov nevyvolávala a nevyhľadávala žiadne konflikty. S malým Hugom sa hrávala, vonku sa s niektorými naháňala.

Veľká Teta Agáta sa hrá s malým Huginom.

Bohužiaľ všetko sa zmenilo. Agátka sa po skoro polroku v dočasnej opatere prejavila tým nejnešťastnejším spôsobom. Zbila mopsíky s ktorými bola v dočasnej opatere. Odniesla si to najmenšia Chantalka, bola dohryzená, niektoré mopsíky dostali tiež. Museli sme teda Agátke nájsť urýchlene domov.

Nakoniec sa nám to aj podarilo, a preto chceme zo srdca poĎAkovať partnerskej organizácií Plattnasenhilfe e.V. v Nemecku za naozajstnú pomoc. Pomoc pri nájdení láskyplného domova pre Agátku. Agátka je spokojná a my sme veľmi radi, že našla taký domov po akom túžila. Milovaný a krásny. Veľa šťastia v novom domove Agi.