Vzdanie sa mopsa

Zbohom, môj kamarát

Život prináša rôzne situácie, ktoré ani pri najlepšej vôli nedokážeme ovplyvniť. Tak je to aj s mopsími parťákmi. Človek môže svojho mopsieho parťáka akokoľvek milovať, no niekedy sa jednoducho o neho už nedokáže viac postarať. Niekedy je to choroba, tragická udalosť, finančná situácia, či závažná rodinná zmena. Vieme, že mops patrí medzi dlhoveké plemená a vyžaduje fyzický kontakt.
S rozvahou a v kľude ste dospeli k záveru, že je nutné vzniknutú  situáciu riešiť a hľadať svojmu mopsíkovi nový domov. Máte predstavu, že v novom domove bude mať mopsík všetko to, čo u Vás. Čoskoro však zistíte, že nájsť nový domov vôbec nie je jednoduché a navyše prichádzajú možné riziká. Mopsík nemusí skončiť v dobrých rukách. Áno, isto je možnosť, že mopsík zostane u niekoho príbuzného v rodine. Ak je príbuzný srdcom mopslikár, výborne, máte šťastie. Bohužiaľ, je treba si však uvedomiť rozdiel medzi mať rád psíkov a byť psíčkar.

Takisto sa stáva, že mnohí chovatelia/množitelia končia s chovom mopsíkov. Sme pripravení Vám diskrétne pomôcť a pomôcť tak psíkom začať nový život a nájsť milujúci domov.

Ako to teda prebieha?

Mopsíka od Vás preberieme, veterinárne ho prehliadne veterinár, pokiaľ je to potrebné zrealizujú sa veterinárne úkony- čip, očkovanie, sterilizácia a iné. Ak to dovolí stav psíka, hľadáme mu domov prostredníctvom adopcie. Adopciu ovplyvňuje viac faktorov- vek, choroby, návyky, povaha, potreby  mopsíka. Naši mopsíci sú ubytovaní priamo v domácnosti v dočasnej opatere. Psíkov neodkupujeme, práve naopak budeme vďační ak nás spolu s Vašim mopsíkom podporíte materiálne alebo finančne.

Pokiaľ nie je mopsík vhodný na adopciu, zostáva v trvalej domácej dočasnej opatere MOPS v núdzi, o.z.

Pri odovzdávaní mopsíka nášmu združeniu sa podpisuje Dohoda o odovzdaní zvieraťa.

Domov mopsíkom hľadá združenie MOPS v núdzi, o.z. po dôkladnej komunikácií so záujemcom o adopciu.

Vážime si akúkoľvek dôveru, ktorá pomôže mopsíkovi v núdzi.

Kde jedno končí, druhé začína.