Benjamin

V predvianočnom zhone sme pod naše ochranné krídla prevzali 5-ročného mopsieho pánka Benjamína. Benny má 5-rokov a pochádza z domáceho prostredia. Rodine sa zvrtla domáca situácia a Benjamínko si musel zbaliť svoj kufríček. Spočiatku to bol pre Bennyho šok, avšak postupne sa upokojil a začína nás vnímať, že nie sme nepriatelia ale osoby, ktoré mu chcú pomôcť. Nechcel papať, psíkom sa vyhýbal, kde len mohol.

Benjaminko sa bol dať preočkovať. Jeho pohľad hovorí za všetko- nie, nie, veterina nie je jeho silná stránka 😍 Rýchlo jeden pichanec a už aj futašil čo najrýchlejšie preč z dosahu ambulancie.

Našiel si však svoje miestečko, najradšej spí sám v peliešku alebo v posteli. Ešte sa neodvážil pritúliť sa k ostatným. Benjamínka čaká kastrácia a úprava mäkkého podnebia.

Podvečerný šlofík vždy padne vhod 😍
Váš Benjamín.

Keďže kastrácia a úprava mäkkého podnebia prebehla v poriadku, bola mu urobená aj plastika nosnej vrásky. Predoperačné výsledky dopadli na jednotku, aj samotný zákrok prebehol bez komplikácií. Zopár zúbkov išlo von. Rekonvalescenia prebehla v poriadku. Papať mu chutí, podávali sme kašovitú stravu a ATB. Vráska sa mu pekne zahojila.

Beníček si zbalil svoj kufríček a odkráčal si do svojho milovaného domova. Maj sa krásne, chlapec náš. Užívaj si lásku, dobrotu a nezbedné šibalstvá.