Charlotka

Charlotka (nar. 01/2014) je drobnejšia mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok, kde rodila šteniatka. Keď ku nám prišla, bola nedôverčivá k ľuďom, na zavolanie, či pri manipulácií sa viac plazila ako chodila. Bola však smelšia ako Chantalka. Keď sa ku nej človek priblížil a zohol sa pre ňu, ľahla si na zem a bojazlivo pozerala. Medzi psíkmi však bola odvážna. Po mesiaci v domácej opatere však robí pokroky. Jej sebavedomie stúplo a upevnila si ho, pri manipulácií je už otvorenejšia. Spoločnosť psíkov jej dodávava odvahu, vtedy si je najistejšia. Rada sa hrá so psíkmi, či hračkou. Behá, naháňa sa, spolu so psíkmi rada šteká. Keď sa čaká na jedlo, patrí medzi najnetrpezlivejších a najhlasnejších stravníkov, čo dáva aj patrične najavo svojim štekaním. Charlotka miluje jazdu v aute.
Po zdravotnej stránke mala Charlotka po príchode ku nám zápal medziprstia-cysty, ktoré sa vyskytujú pri krátkosrstých plemenách. Na ľavej prednej nohe na zápästnom kĺbe mala zdureninu. Rentgen neukázal žiadne zmeny na danom kĺbe, je to podkožný útvar.

Charlotke však tento hendikep vôbec neprekáža, nekríva a ani si túto labku neolizuje. Po preliečení antibiotikami absolvovala sterilizáciu. Rekonvalenscencia prebehla v poriadku bez zbytočných komplikácií.

Keď slová netreba a chvostík povie všetko za Vás.

Aj na Charlotku sa usmialo šťastie a pred Vianocami odišla do svojho nového domova, kde ma mopsličiu spoločnosť. Veľa šťastia miláčik.