Claire

Claire (nar. 04/2018) je mopsinka pochádzajúca z rodinného prostredia.
V prvých januárových dňoch sme boli oslovení rodinou o pomoc s ich mopsinkou. Rodine sa zmenili rodinné pomery a Clairinka si musela zbaliť svoj batôžtek a ísť si hľadať domov.
Okrem iného vo svojom pôvodnom domove nenastala vzájomná súhra psíkov.
Claire po príchode ku nám bola samozrejme spočiatku zmätená z nového prostredia, nechápala kde sa ocitla. Sadla si pod stoličku, kde som sedela a v bezpečí pozorovala okolie. Kam som sa pohla, jej oči ma s neistotou sledovali. Po pár dňoch sa jej neistota začala rozplývať, začala sa uvoľňovať, stres z nej opadal a začala pekne robiť svoju potrebu výlučne vonku s ostatnými psíkmi. So psíkmi sa nevie hrať, avšak po pár dňoch začala aj tu robiť pokroky: už sa ich nebojí a dokonca začala sledovať ich spoločné hry. Aj by sa pridala, no nevie ako na to. Zatiaľ. V peliešku zatiaľ leží sama, dôveru k psikom si buduje. Keď je Claire v strese, veľmi dychčí. Cestu autom zvláda zatiaľ nepokojnejšie, avšak aj tu robí pokroky. Chce to len čas.
Claire sa javí ako milá , spoločenská, rozumná mopsinka. Na človeka sa po čase naviaže až má človek pocit, že aj človek sa naviaže na Claire. Clairinka absolvovala kastráciu, operačne jej bol upravené mäkké podnebie, nosné dierky- k tomu si dala naše veterinárne kolečko,. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku.

Claire prišla na kastráciu a úpravu mäkkého podnebia. Takto chrčí v strese, napríklad u veterinára.
Claire. Protivníka musíš vždy zdolať aj keď ho miluješ!

Aj naša princeznička Claire si našla svoj milovaný domov. Všetko dobré ti želáme.