Cocco

Cocco (nar.10/2015) je mopsinka a svojim vzhľadom nie celkom typická mopsinka. Nielen neštandardná “modrá, či sivá” farba, ale aj postava. Radíme ju stavbou tela k väčším mopsinkám, nie je tak zavalitá ako má mops byť, avšak čoby sme aj čakali od fenočky, ktorá má módnu farbu a produkuje šteniatka aj v modernej modrej farbe, však áno. Toto je teda matka šteniatok, ktoré môžete vidieť na inzertných portáloch v neštandardných farbách s popisom…nová farba, v Amerike uznávaná…a podobné historky pre tých, ktorí chcú mať ” niečo” extra.

Cocco je z nevhodných podmienok, kde produkovala šteniatka. Má za sebou množstvo pôrodov, čo môžeme vidieť nielen na koži jej bruška.Povahou je zlomený psík, je na nej vidno že si zažila svoje. Avšak vie sa pekne prispôsobiť situácií a novému prostrediu v rámci jej možností. Zatiaľ jej zostáva ešte istá nedôvera k človeku, na privolanie pekne príde, no krčí sa, uhýba sa. So psíkmi si vychádza, viac-menej si ich nevšíma, nevyvoláva šarvátky. Má rada to svoje- peliešok, papanie, pohladkanie. Postupne si buduje dôveru k človeku a je vďačná za každé pohladenie. Vtedy sa jej vie pekne rozkmitať chvostík. Na hygienických návykoch usilovne pracuje. Cocco je rozumná a skromná fenočka.
Cocco absolvovala kastráciu, chirurgicky úpravu mäkkého podnebia, nosných dierok.

Cocco. Milujeme jarné slniečko.
Cocco. Prajeme krásnu pohodovú nedeľu.
Cocco. Hop-šup tra-la-la, ja už som sa vyspala.
Coccolína sedí a čaká. Ide sa večerať. Cocco si vždy hopne na lavicu a čaká, kedy príde jej chvíľa. Voláme ju Veľká pani. Je skoro mopslík, no niekedy mám pocit, že chce byť úplný mopslík – natlačí sa k ostatným do pelieška, rada sa túli. Avšak ak sa niečo niekde mihne, hneď je v prvej línií.
Valika a Cocco želajú krásnu dobrú noc. Valuška spí tak tuho, že ju ani nevyrušilo, keď som jej hladkala bruško. Cocco len jedným očkom žmurkla. Absolútne sa nenechávajú od nikoho vyrušovať. V celej izbe sa rozlieha príjemné chrapkanie.
Cocco a Celestínka. Cocco sa postupne u nás udomácnila, posteľ je jej najlepší kamarát. S Celestínkou si takto vedia spolu vylihovať bok po boku hodiny.

Aj Cocco nám odcestovala do svojho milovaného domova. Je to úžasná udalosť, Kokinka čakala na svoj domov vyše roka, no dočkala sa. Doma ju čakali ďaľší krochkáči, takže bude veselo. Všetko jej poukazujú, ale ako poznám Cocco, isto im aj ona s láskou ukáže čo vie. Veľká pani, ako sme ju s láskou volali sa vždy tvárila ako veľký mopsík. Maj sa krásne Kokúch jediný, užívaj radosti, šťastie a milovanú rodinku.