Colette

Colette (nar. 04/2015) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Princezná Coletka je jemná fenočka. Zatiaľ je chudšia, čo bolo spôsobené jej doterajším stravovaním. Z kuracích krkov a trupov ešte nikdy nikto nepribral a tobôž nedonosil, či vychoval šteniatka… Áno, aj takto sa stravujú fenočky, od ktorých sa očakáva, že budú privádzať na svet “tie malé, milé lacné šteniatka”.

V prvom rade sme sa museli Coletku učiť jesť “normálnu stravu” a samozrejme ju oboznamovať s miskou s jedlom. Že tá miska obsahuje jedlo z ktorej sa je priamo, misku netreba prevracať na zem, neje sa zo zeme a jedlo sa nenosí po celej miestnosti. Áno, aj takto sa stravujú psíkovia, ktorí sú chovaní aby si potom ľudia kúpili “lacné šteniatka bez PP”.

Určite každý pochopí, že niečo také ako sú hygienické návyky sú v tomto prípade naozaj nepodstatné, jednoducho zatiaľ nie sú. Coletka je bojazlivejšej povahy, k cudzím ľuďom absolútne nedôverčivá, avšak trpezlivosť ruže prináša a postupne sa z Coletky stáva milá fenočka. Príde si aj pre pohladenie, opatrne si užíva hladkanie a mojkanie.

K psíkom je znášanlivá, aj k nim je však opatrnejšia.

Madam Coletka si takto leňoší na slniečku. Vyhrievať si kožúšok je jej silná parketa.

Aj princezná Colettka odcestovala do svojho milovaného domova. Dlho čakala na ten svoj správny domov. Nakoniec sa aj ona dočkala a sme veľmi šťastní, že Colettka po tom nekonečnom čase čakania bude dnes už spať vo svojom vlastnom peliešku u “seba doma”. Doma ju čakali mopsí parťáci adekvátny jej veku. Maj sa krásne , Colettka, užívaj si svoju milovanú rodinku.