Elsa

Slečna Elsa (nar. 05/2017) je mopsinka pochádzajúca z rodinného prostredia. Tam kde žila, nemali čas sa jej dostatočne venovať a preto sa na nás s dôverou obrátili aby sme Elzičke pomohli nájsť milujúci domov. Spočiatku ulietaná, baterky sa nedali vôbec vypnúť, nereagujúca absolútne na nič. Len behať, lietať, štekať, vyštekávať, najesť sa a od únavy odpadnúť…Až sme mysleli, je že hluchá. No nebola. To boli prvé Elzine dni. So psami síce problém nemala, no nevedela sa medzi nich zaradiť. Žiadne hry, rešpekt, jednoducho psík samorast.

Po mesiacoch v našej domácej opatere sme zaznamenali pokroky. Začala reagovať na meno, konečne sa vie vypnúť, konečne rozumie psíkom, no ale čo bolo pre nás najväčší úspech, bolo že sa začala hrať so psíkmi. Obkusovačky, naháňačky boli na dennom poriadku. Temperament prejavovala aj tým, že rada naháňala vtáky, ale iritovalo ju aj lastovičie hniezdo ( v patričnej výške ) a vždy hlasno oznamovala, keď sa lastovičí rodičia vracali domov kŕmiť mladé. Jednoducho Elzička je temperamentná a veselá mopsinka. Aj vzhľadom k tomu, že Elsa k svojmu veku len raz hárala, podstúpila kastráciu, čistenie zúbkov, uší, žliazok- no dala si naše veterinárne kolečko. Všetko dopadlo na jedničku s hviezdičkou, aj predoperačné vyšetrenia.

Vidí ma? Nevidí ma? Nevadí, ja ju vidím.
Prší-neprší, jednoducho keď musíš, tak musíš. Slečnu Elzičku nič nezastaví, ani dážď. Zato druhý ani nos vystrčiť.

Nakoniec si Elsa hrdopýšne odkráčala do svojho nového domova, kde ju už čakala jej mopsia kamarátka. Veľa šťastia v novom domove.