Frida

Frida (nar. 04/2020) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Friduška k nám prišla spolu s Avou. Spočiatku boli na seba úplne naviazané. Postupne sa ich puto medzi ostatnými psíkmi “rozpúšťa”. Celé dni vedeli byť spokojné samé so sebou. Frida od samého začiatku odvážnejšia ako Ava. Ava nechcela ísť absolútne do vnútra a Friduška ju “strážila” Celý deň vedeli byť spolu vonku, tam sa hrali ( našli si napríklad paličku ), aj sa najedli, našli si jabĺčko. No dovnútra Ava ani za svet. Frida pekne reagovala na meno a na zavolanie prišla, aj keď opatrne, ale prišla dovnútra. Vo vnútri sa úplne stránili ostatných psíkov, najradšej si spolu ľahli mimo ostatných psíkov do inej izby.
Postupne však prekonávali strach hlavne z človeka, ba dokonca už samé zavítali medzi ostatných psíkov a necítili sa “stratené”. Na hygienických návykoch usilovne pracovala.

Friduška absolvovala kastráciu, trieslový pruh, operačne jej bolo upravené mäkké podnebie, nosné dierky, vypláchnuté análne žliazky, uši, ošetrené zúbky. Predoperačné vyšetrenie dopadlo v poriadku, operácia prebehla bez komplikácií. Podávali sme ATB a mäkkú stravu.

Friduška miluje hračky. Samozrejme spokojná, napapaná, oddýchnutá a s dobitou energiou to hneď lepšie ide!

Friduška odcestovala do svojho milovaného domova, kde jej robí spoločnosť príjemná mopsia posádka. Želáme ti veľa šťastia.