Heduška

Heduška (nar. 08/2015) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Spočiatku “neohrabaná” avšak kontaktná. Mala výrazne zapigmentované a suché oči, veľmi chroptila a bola výrazne nepokojná.
Počas cesty na veterinárnu kliniku ( 44 km ) v klimatizovanom aute ( v priestrannej klietke ) sa tak veľmi “vyhecovala”, že jej teplota stúpla na 40 stupňov. Okamžite bola napojená na infúzie a jej stav sa stabilizoval. Absolvovala kastráciu a bolo jej operačne upravené aj podnebie. Počas operácie sa zistilo, že Heduška nemala zrastenú spodnú sánku, preto opatrnejšie prijímala potravu a bola fixovanejšia na jedlo- podávali sme teda hlavne konzervy, ale ani granule jej nerobili výraznejší problém. Cestou z kliniky (na druhý deň, nebola už v klietke, sedela pod predným sedadlom spolujazdca, neposkakovala) sa opäť veľmi rozrušila, celú cestu nepokojne dýchala, museli sme počas jazdy urobiť malú prestávku a Hedušku osviežiť vodou. Heduške trvalo teda dlhšie, kým sa u nás aklimatizovala. Pooperačná rekonvalenscencia prebehla bez komplikácií.

Heduška, Heduška, poď sa hrať!
Aj madam Heduš sa potešila nočnému snehu.

Heduška si jednoho krásneho dňa zbalila batôžtek a odcestovala do svojho milovaného domova. Veľa šťastia v novom domove Heduš.