Hubert

Hubert k nám prišiel ako 8 ročný mopsí deduško pochádzajúci z nevhodných podmienok. Jeho zatiaľ celoživotná úloha bola byť krycím psíkom. Hubert mal výrazne za pigmentované oči, vzhľadom k tomu mal zrak veľmi obmedzený, viac-menej rozlišoval obrysy a nové prostredie si tak musel načítať. Pigment v očiach sa dal eventuálne korigovať podávaním cyklosporínových kvapiek alebo masti- Optimunne. Jednu ušnicu mal menšiu na ktorej mal starý hematóm, čo bolo zrejme spôsobené úrazom v šteňacom veku. Samozrejme , že nemal hygienické návyky, bolo potrebné na nich usilovne zapracovať. Nakoniec ich zvládal na 1-, čo nás samozrejme potešilo.
Hubertko absolvoval kastráciu a bol mu vytrhnutý aj jeden zub. Samozrejme nejaké zuby mu zostali, aj keď to nie je bohviečo. Bol trošku chudšej postavy, bola hmatateľná chrbtica, čo vzhľadom k jeho kožúšku nebolo na pohľad znať. Počas dočasnej opatere pekne pribral. Pooperačná rekonvalescencia prebehla v poriadku.

Hubertík v dočasnej opatere. Stal sa z neho Snehový kráľ.

Aj napriek svojmu veku a zdravotnému stavu, Hubert odcestoval do svojho milovaného domovu. Veľa šťastia v novom domove Hubi.

Strýco Hubert dal kúpeľ a viete ako sa hovorí: Vycikať, umyť ruky a spať. Tak Hubiš je nachystaný na svoj nočný spánok. Dobrú noc.