Ivanka

Ivanka (nar. 8/2015) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok.
Ivanka ku nám prišla a bola nenápadná a tichá. Tíško sedela, ležala, papala.
Na druhý deň po príchode ku nám sa u nej objavil hlienovitý výtok z pochvy. Neskôr nechcela ani jesť, navyše sa jej na prednej labke objavil obrovský pľuzgier ( vyskytuje sa u mopsíkov, či iných krátkosrstých plemenách ) Pľuzgier sme zvládli, no cez noc jej praskol ( foto po prasknutí ) Navštívili sme teda urgentne veterinu. Odbery ukázali zvýšené leukocyty- zápal. Sono tiež ukázalo náplň v maternici.
Boli nasadené ATB a po stabilizovaní Ivanku zoperovali- pyometra, zápal maternice. Taktiež jej bolo zoperované mäkké podnebie, zúbky sa však už nečistili vzhľadom k pyometrií a náročnosti operácie. Podávali sme ATB a mäkkú stravu.
Po zotavení sa z Ivanky vykľula veselá a nezbedná mopsinka. Bola všetečná, mala rada človeka, rada sa nechala mojkať, milovala gauč, vankúše, pelechy. Bola patrične zvedavá, rada sa zoznamovala s novými vecami. Na meno a privolanie pekne reagovala. Pricupitala raz-dva. Rýchlo sa naučila papať zo svojej misky, pri jedle bola pokojná.

Dnes je krásny slnečný deň a Ivanka si ho vie pekne na slniečku užiť.

Aj na Ivanku sa usmialo šťastie a odcestovala do svojho milovaného domova, kde ju čakala už jej nová mopsia princezná. Maj sa krásne Ivanka, veľa krásnych chvíľ Ti želáme v kruhu Tvojej milovanej rodinky