Jessyca

Jessycu sme prevzali ako 8-ročnú mopsličiu fenočku, od občianskeho zduženia OZ Zvieratkovosk. Ďakujeme OZ Zvieratkovosk ,za poskytnutú urgentnú prvú pomoc a tým záchranu Jessy. Výsledky z patohistológie ukázali kalcifikáciu kože, volali sme to “pancier”.

Jessyca keď k nám prišla.

Jessyca mala zvýšené leukocyty, takisto aj hraničné hodnoty ohľadom štítnej žľazy, mala hraničnú močovinu a fosfor, takisto jej bol robený test na Cushingov syndróm, mala zväčšenú pravú srdcovú komoru-rentgen. Okrem toho, Jessyca mala aj pyometru- hnisavý zápal maternice. Podstúpila preto stelizáciu. Pooperačná rekonvalescencia prebehla v poriadku.

Takto rezko sa Jessyca ponáhľala z kliniky domov po sterilizácií. Evidentne sa jej po zákroku uľavilo.
Takto pekne sa Jessynka vedela na Vás pozrieť.

Časom sa jej zdravotný stav upravil, a nič nenasvedčovalo tomu, že by nás mohla náhle opustiť. Ale opak bol pravdou.

Takto si Jessyca užívala leto.
Veselá, plná chuti do života, patrične vyškerená. Taká bola Jessyca.
Aj napriek svojmu diskomfortu na koži mala Jessy rada pohyb v záhrade.

Jessyka, naša mopsinka nás navždy opustila. Malá, nenápadná tichá mopsinka. Zdravotne postihnutá, no vďačná za každé milé slovo a pohladenie. Aj pri našej najväčšej snahe sa neporadilo odhaliť príčinu jej zdravotného stavu. Diagnóza-Idiopatická príčina teda príčina neznámeho pôvodu. Napriek svojmu stavu bola s nami vyše rok a pol, milovaná a mojkaná. Najradšej v lete ležala na lehátku na slniečku a vyhrievala si svoje kostičky, keď bolo chladnejšie rada sa túlila k ostatným mopsím parťákom. Keď mala náladu, aj si pobehla po záhrade alebo sa aj s chuťou najedla. Za svoju záchranu vďačí OZ Zvieratkovosk, ktorý jej podali prvotnú pomocnú ruku, keď sa našla sama sa potulujúca po miestnych lesoch. Tíško žila a aj tíško odišla. Navždy zostaneš v našich srdiečkách.