Ľudka

Ľudka (nar. 05/2019) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Spočiatku mierne oplašená, k človeku mierne dôverčivá, no nič katastrofálne, čo by sme s povahou nezvládli. Pekne spolupracuje, postupne sa osmeluje. Spočiatku ako to u takýchto psíkoch býva, odbiehala “papať” kolegovi aj do druhej misky, avšak rozumie, že má svoju a papá sa zo svojej misky. Chce to len trpezlivosť a všetky nové veci ju učiť a upevňovať návyky. So psíkmi problémy nemá.

Trápil ju však slabinový pruh- hernia, kde mala pricviknutú maternicu. Po sterilizácií a zoperovaní hernie, mäkkého podnebia+palatoplastika ( rozšírenie nosných dierok ) sa zatiaľ má dobre. Hernia ju isto obmedzovala na komforte života, uvidíme, čo sa z Ľudky povahovo úplne vykľuje. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku, aj T4 štítna žľaza. Počas rekonvalenscencie sme podávali ATB, kašovitú stravu a ranku sme čistili Betadinou.

Ľudka bola na kontrole na veterine, kde Pán doktor vybral stehy po kastrácií a operácií hernie (pruhu ). Ranky sa pekne zahojili, podnebie tak isto.

Ľudka sa začína kamarátiť s vodítkom.

Sladká a jemná Ľudmilka hľadá svoj milovaný domov.

Aj Ľudka si našla svoj milovaný domov. Prišla pre ňu aj jej mopsia kamoška, s ktorou sa minule zoznámila a spolu si hrkútali. Maj sa krásne Ľudenka, užívaj si milovaný domov, kamarátku a svoju milovanú rodinku.