Maruška

Maruška (nar. 05/2019) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Dievčatko Maruška po príchode k nám bola oplašená, stále pobehujúca, zároveň však veľmi jemná. Všetko jej bolo úplne nové, prostredie nielen neprebádané, ale pobyt v domácnosti bol pre ňu naozajstnou novinkou.

Po skoro dvoch meciacoch u nás môžeme povedať, že už reaguje na meno, aj príde na zavolanie ale ešte stále je k ľuďom nedôverčivejšia. Najistejšie sa cíti v spoločnosti ostatných mopsíkov.

Valika a Maruška. Dievčatká úspešne absolvovali sterilizáciu a úpravu mäkkého podnebia vrátane palatoplastiky. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku. Boli im vyčistené zúbky, vypláchnuté ušká, análne žľazy. Maruška bola po cisárskom reze. Rekonvalenscencia prebieha v poriadku, podávame ATB a kašovitú stravu. Dievčatká si oddychujú v ohrádke, aj keď by veľmi chceli behať a lietať po vonku. Našťastie je chladnejšie, takže to všetkých už viac ťahá do vnútra a preto si aj oni spokojne leňošia v brlôžku. Všetko sledujú a nič im neunikne. Ako je jemná, je však medzi nimi odvážna a vie si štekotom povedať svoje. Jedenie z misky jej už ide lepšie- stále papá hltavo, avšak už neodbieha druhým mopsíkom do misky. Je to jej neistotou. Maruška je neobrúsený diamant, s ktorým treba pracovať, venovať sa jej, upevňovať návyky. Má rada hračky, psíkov, rada sa s nimi naháňa. Na hygienických návykoch usilovne pracuje.

Maruška absolvovala sterilizáciu (bola minimálne po jednom cisárskom reze), taktiež jej bolo operačne upravené mäkké podnebie a urobená palatoplastika nosných dierok, vypláchnuté uši, análne žliazky, vyčistené zúbky. Operácia prebehla bez komplikácií, aj pooperačný priebeh. Počas rekonvalescencie sme podávali ATB a kašovitú stravu.

Valika a Maruška. Peknú sobotu želáme. Šušušu, šušušu, pošuškám Ti do ušúú… Valuška a Maruška si voľačo šuškali a potom šup-šup sa naháňať.

Maruška si hľadá domov prostredníctvom adopcie. Pre Marušku hľadáme rodinu, ktorá ju bude nielen milovať ale hlavne bude mať čas a trpezlivosť naučiť ju všetky veci, ktoré sa doteraz nemala kde naučiť. Mopsí parťák vítaný. Ostatné zvieratá a deti nemáme vyskúšané.

Maruška sa zoznamuje s vodítkom.

Nakoniec aj sladká princezná Maruška si našla svoj milovaný domov. Doma ju čakali dve mopsinky, bude veselo. Maj sa krásne Maruška ❤️🍀