Olinka

Olinka k nám prišla ako 8 ročná mopsia babuľka, ktorá pochádzala z nevhodných podmienok. Svoj doterajší život žila ako mohla a privádzala na svet “lacné” šteniatka. Olinka absolvovala sterilizáciu, boli jej urobené aj preodperačné vyšetrnia. Ukázalo sa, že Olinka mala mierne zväčšené srdiečko, čo však k veku ale aj k plemenu nebolo nič neobvyklé. Operácia prebehla bez komplikácií. Pooperačná kontrola ukázala, že rana sa hojila v poriadku. Pri kontrole chrupu sa zistilo, že Olinka mala iba jeden zúbok a ten jej spôsoboval problémy- bol úplne zhnitý. Bol vytrhnutý. Aj bez zúbkov mala bohatý apetít. Olinka absolvovala aj očné vyšetrenie, nakoľko a oku mala “fľak”.

Olinka s “fľakom” na oku.

Očné vyšetrenie ukázalo, že “fľak” je zrejme po starom zranení. Tvorba sĺz v očiach je optimálna, avšak trebalo oči udržiavať umelými slzami Corneregelom. Očný tlak mala v poriadku, síce v poranenom očku menší, ale optimálny. Na oko videla, avšak nie 100%. V dočasnej opatere si obľúbila svoju dočasnú paničku. So psíkmi si vychádzala úplne v poriadku, no misku si strážila.

Aj napriek svojmu stavu nakoniec odcestovala do svojho milovaného domovu. Svoj vytúžený domov si užívala 2,5 roka.

Takto si Olinečka hovela vo svojom peliešku v novom domove.

Jednoho dňa, k nám prišla veľmi smutná správa. Olinka nás navždy opustila. Babička Olinka, milujúca, oddaná a skromná. Ako nám napísala jej milujúca panička: Olinka milovala svoj domov, záhradu, jahody, ktoré pre ňu vysadili a spoločnosť psíkov. Veľmi im chýba. Aj nám chýbaš Olinka. Odpočívaj v pokoji, zlatíčko.