Valéria

Valéria, alebo Valika, ako ju voláme, (nar. 05/2019) je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Keď ku nám Valika prišla, bola utiahnuté a opatrné dievčatko so smutnými očami. Jemná mopsinka. Domácnosť aj pre ňu bola novinkou, typicky ” nevychovaný tínedžer” Pobehovala sem a tam, štekala kedy sa jej zachcelo. Po pár dňoch sa však prispôsobila v rámci svojich možností chodu domácnosti. Začala vnímať aj človeka, nielen psíkov a začala reagovať na svoje meno. Na zavolanie pekne príde, ak sa jej chce 🙂 Je prítulná a užíva si hladkanie a mojkanie. Papá však naďalej hltavo, učí sa , že do druhej misky kolegovi sa jesť nejde a od svojej misky sa neodbieha, keď sa papá. Na hygienických návykoch usilovne pracuje.

Valuška absolvovala sterilizáciu a úpravu mäkkého podnebia+ palatoplastiku- rozšírenie nosných dierok, výplach uší, análnych žliazok, čistenie zúbkov. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku. Operácia prebehla bez komplikácií. Počas rekonvalenscencie sme podávali ATB, kašovitú stravu a ranku sme čistili Betadinou.
Valika a Maruška. Dievčatká úspešne absolvovali sterilizáciu a úpravu mäkkého podnebia vrátane palatoplastiky. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku. Boli im vyčistené zúbky, vypláchnuté ušká, análne žľazy. Maruška bola po cisárskom reze. Rekonvalenscencia prebieha v poriadku, podávame ATB a kašovitú stravu. Dievčatká si oddychujú v ohrádke, aj keď by veľmi chceli behať a lietať po vonku. Našťastie je chladnejšie, takže to všetkých už viac ťahá do vnútra a preto si aj oni spokojne leňošia v brlôžku. Všetko sledujú a nič im neunikne. Ako je jemná, je však medzi nimi odvážna a vie si štekotom povedať svoje. Jedenie z misky jej už ide lepšie- stále papá hltavo, avšak už neodbieha druhým mopsíkom do misky. Je to jej neistotou. Maruška je neobrúsený diamant, s ktorým treba pracovať, venovať sa jej, upevňovať návyky. Má rada hračky, psíkov, rada sa s nimi naháňa. Na hygienických návykoch usilovne pracuje.

Valuška je so psíkmi nekonfliktná, postupne objavuje hračky a rada sa vonku naháňa s ostatnými psíkmi a reaguje na okolie. Je zvedavá a objavuje to, čo doteraz nepoznala. Všetko to šteniatkovské teraz dobieha.

Ivanka a Valika.
Viete , čo to znamená, keď sa povie, že “tie dve spolu pečú? ” Nie vždy to musí byť o kuchyni a plných bruchách. Dôkazom je Ivanka a Valika. Po zoznámení Valiky s ostatnými krochkáčmi jej padla do oka Ivanka. Valuška za ňou chodila, jedným okom ju pozorovala, čo robí, chodila k nej do peliešku, zaliečala sa jej. Ivanka len vždy fľochla na ňu svojim pohľadom- panečku, zase otravuješ. Niečo sa však zmenilo, asi bola Valuška vytrvalejšia a Ivanka ju vzala na milosť a otvorila jej svoje srdce. A tak si pekne vedno spolu v pelechu vylihujú, na postieľke posedávajú. Jednoducho pečú spolu

Valika bez vodítka u nás v záhrade, nemá čas na nejaké vodítko.

Aj princezná Valika odcestovala do nového domova. Doma ju už čakala madam mopsinka, ktorá ju bude učiť všetky tie nové milé veci a budú si užívať krásne mopsličie chvíle. Maj sa krásne Valček náš ako sme ju s láskou volali. Užívaj si svoju milovanú rodinku, našla si radosť a šťastie.