Vivien

Vivien (nar. 07/2014) je mopsia princezná pochádzajúca z nevhodných podmienok. K nám prišla keď mala 4 roky. Pri prvých dotykoch bojazlivá a nedôverčivá k ľudským rukám. Medzi psíkmi sa však cíti bezpečne. K psíkom je priateľská. Po pár dňoch sa osmelila a začala sa osmeľovať aj k ľuďom.

Vivika, ako ju voláme, absolvovala sterilizáciu a operáciu mäkkého podnebia a rozšírenie nozdier. Riešenie podnebia bolo naše dobré rozhodnutie. Endoskopické vyšetrenie odhalilo kolaps ” vstupnej chrupavky”. Rekonvalescencia dopadla dobre.

Vivika ako 4 ročná. Jej povaha sa však vôbec nezmenila.

So psíkmi mopsíkmi s ktorými je v dočasnej opatere problém nemá, krásne zapadla medzi ostatné mopsíky do svorky. Medzi psíkmi je odvážna. Čo sa týka samotných ľudí, pekne príde na zavolanie, len ľudským rukám ešte veľmi neverí-uhýba sa. Časom sa Vivuška v domácej dočasenej opatere zabývala a ukázala svoju povahu. Je stále k ľuďom bojazlivá, príde síce na zavolanie, avšak stále sa u nej prejavuje strach a obava s ľudských rúk. Hladkať a mojkať sa príde len keď idú aj druhí parťáci, sama si nepríde pre pohladenie. S mopsíkmi problém nemá, aj keď niekedy sa pridá do šarvátky, avšak sama konflikty nevyvoláva. V spoločnosti mopsíkov je však veľmi rada, dodáva jej to sebavedomie. Najradšej však leží na svojom mieste, na lavici a odtiaľ všetko pozoruje. Rada sa naháňa v záhrade s ostatnými psíkmi, rada leží na gauči, rada papá.

Vivien si hľadá domov prostredníctvom adopcie. Táto čierna panterka si hľadá svoju milovanú rodinu, ktorá bude akceptovať jej potreby: trpezlivosť, trpezlivosť a veľa lásky. Mopsí parťák vítaný. Ostatné zvieratá a deti nemáme vyskúšané.

Všetkých uchádzačov o adopciu upozorňujeme, že mopsovia sú brachycefalické plemeno, to zn. treba venovať zvýšenú pozornosť ich dýchaciemu systému s čím je spojená aj tráviaca sústava- nielen obezita a samozrejme srdce. Zvýšenú pozornosť treba venovať aj očiam, ušiam a kožným záhybom. Mops má podsadu, pĺzne, mopsa NIKDY nestriháme ale riadne vyčešeme furminátorom. Pri mopsoch nikdy nepoužívajte obojky, ale postroje! Zvážte preto prosím, či mops je pre Vás ńaozaj plemeno, ktorému viete poskytnúť primeranú starostlivosť a či sa budete aj vzájomne dopĺňať.

Viac informácií o adopcií nájdete tu.