William

Vilko (nar. 06/2017) je mopsíček pochádzajúci z nevhodných podmienok. Maznavý, prítulný, hravý, nekonfliktný, jedno veľké decko. Rád spoznával nové veci, miloval svojich mopsích parťákov, k človeku bol prítulný. Užíval si škrabkanie a leňošenie na gauči. Rád sa naháňal s ostatnými.

Wilko absolvoval kastráciu a úpravu mäkkého podnebia. Bohužiaľ, vyšetrenia počas operácie ukázali kolabujúcu tracheu. Vyliečenie je v podstate nemožné, môžeme len zmierňovať priebeh pri nastaní potiaží, liekmi, inhalátorom, prípadná operácia je riskantná a častokrát pacientovi zhorší stav ( aj keď veterina ide míľovými krokmi dopredu, veríme že aj v tejto oblasti sa raz dočkáme jednoduchého riešenia ). Diagnóza je síce nepriaznivá, Wilko však nemal príznaky- nedusil sa, nezadúšal sa, nekolaboval, nekašlal. Len mu občas zapískalo v hrdle pri vzrušení, preto sme sa rozhodli dať mu zoperovať podnebie. Bol to v podstate náhodný nález.

Vilko a Paťka sa pri hrách nenechali nikým vyrušovať.

Aj napriek svojej diagnóze sa Wilkova adoptívna rodina rozhodla, že Wilkovi poskytne milujúci domov. Bude jedináčik, takže o gauč sa bude deliť jedine so svojimi dvojnožcami. Čakajú ho pokojné prechádzky ale hlavne leňošenie na gauči a túlenie sa s milovanou rodinkou. Áno šantiť môže s ostatnými mopsíkmi, no všetko v rámci normy. Žiadne dlhé túry, agility športy, či iné namáhajúce športy. Základom je, že nesmie pribrať. Veľa šťastia v novom domove Wilko.