Archibald

Archibald (nar. 10/2016) je mopsí chlapeček ktorý pochádza z domáceho prostredia. Rodine sa zmenila náhle životná situácia a tak sa rozhodli chlapčekovi zabezpečiť nový a takisto milujúci domov. Na psíkov reaguje zatiaľ bezproblémovo, k ľuďom je priateľský. Podľa majiteľov a alergologických testov má potravinovú alergiu na hovädzie mäso, momentálne je nastavený na granulky Brit-rybacie.

Dvaja závozníci sa boli preočkovať a prajú krásnu slnečnú stredu. Čoskoro ich čaká kastrácia a potom budú pripravený do svojho milovaného domova. Veselá Janka potrebuje trpezlivý domov s dostatkom času na učenie sa novému prostrediu- mopsí parťák vítaný, rozvážny Arčík upredností pokojnú domácnosť, pokojný mopsí parťák vítaný.

Archibald & Janka ❤️
Arčík s Jankou sú po kastrácií a ošetrení zúbkov. Tiež im bol zoperovaný brachycefalický syndróm- mäkké podnebie- palato+rhinoplastika. Pekne spolu oddychujú a želajú Vám kamaráti krásny, konečne nepršiaci deň.

Archibald. Arči praje krásnu dobrú noc. Je to miláčik.

Som pripravený do svojho milovaného domova. Mám rád ľudí, som tak akurát spoločenský-zbytočne neotravujem a nie som nekonečný. Po kastrácií a vyčistení zubov a upravení podnebia som ožil. Ak je potreba, tak si aj šteknem, zapájam sa do našich chlapských mopsličích debát, nie vždy však musím mať posledné slovo. Som osobnosť, moja predstava okrem milujúcej rodiny, plnej misky a mäkkého pelieška je rodina bez detí. Myslím že mopsiu slečnu by som zniesol, chlapíka si užijem radšej na prechádzke. Nie, so psíkmi problém nemám, no mám najradšej “to svoje”, svoje súkromie a pohodu. Som labužník a viem si vychutnať v pokoji nielen jedlo ale hlavne milujúcu rodinku.

Chlapček Archibald absolvoval operáciu nosnej vrásky. Mal ju veľmi výraznú, prečnievala mu cez nos. Časom, ako bude stárnuť a svalstvo bude ochabovať, zúbkov ubúdať, vráska bude padať čoraz viac cez nos. Preto bolo potrebné mu jeho výraznú vrásku operačne odstrániť.
Operácia prebehla v poriadku, pri tej príležitosti sa mu vyčistili aj zúbky.

Stehy po odstránení nosnej vrásky pekne povypadávali, niektoré pani doktorka vybrala.

Nádhernou správou začíname nový rok, rok 2024. Archibald odcestoval do svojho milovaného domova. Tak veľmi sme mu priali jeho nový milujúci domov, snáď ako nikomu. Chlapček ku nám prišiel v marci 2023 z domáceho rodinného prostredia a mal 7 rokov. Mopsík v najlepších rokoch, celý život zvyknutý na to “svoje” ako jedináčik. So svojou majestátnou a dominantnejšou povahou povahou to nemal u nás ľahké. Aj keď sme sa snažili ako sme len chceli, vedeli sme že Arčík nie je u nás úplne šťastný. Nebol zvyknutý na viac psíkov, na náš režim. Nikdy na neho nezabudneme ako ožil a vždy sa začal tešiť, keď sa zobral postroj, vodítko a začal sa tešiť, že ideme na výlet. Vedeli sme, že mu nemôžeme dať to, čo potrebuje. Bohužiaľ, skoro nikto neprejavil o Arčíka záujem. Jeho domov bol v nedohľadne.

Nakoniec motyka vystrelila a stal sa doslovne zázrak. Archibald si našiel úžasný a milujúci domov. Presne taký aký potrebuje. Pokojný a milujúci.
Tieto riadky píšeme aj preto aby si každý, kto má záujem kúpiť si malé šteniatko mopslíka uvedomil, že život prináša rôzne zmeny. Deti, bytová, finančná, partnerská otázka, zdravie. Apelujem preto na zodpovednosť ľudí. Mopslík je dlhoveké plemeno, dožíva sa aj 16 rokov. Je to záväzok na celý život.
Maj sa krásne Archibald, užívaj si svoj milovaný život, svoju milovanú rodinu. Nikdy na teba nezabudneme.