Janka

Janka je 5-ročná mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Po príchode ku nám bola krátko po šteniatkach (šteniatka sa narodili mŕtve) ešte laktovala.

So sterilizáciou sme tak preto museli počkať. Zatiaľ sa Janka zaočkovala a ďaľší čas sme spolu využili na vzájomné sa spoznávanie. Bol to v podstate taký náš malý “súboj” Spočiatku ako to už býva u fenočiek, ktorým chýbala socializácia a formovanie správania, naše počiatočné spolužitie prebiehalo miestami hekticky. Spočiatku bola Janka Bojazlivá a opatrná, isto to bolo aj tým, že bola cca. 10 dní po pôrode a bez šteniatok ( zomreli ), hormóny kolísali.

Po čase zistila aké je perfektné behať slobodne po záhrade s ostatnými krochkáčmi. Sloboda sa jej tak zapáčila, že akosi opomenula “počúvať” na zavolanie, zabudla že síce aj druhý behajú a lietajú po vonku, ale na zavolanie reagujú, prídu a komunikujú s nami. Janka nie. Keď sme ju volali, pozrela na nás, niekedy ani to nie a išla si po svojom. Nie, nie je hluchá, tento stav nazývam separačná hluchota. Počuje len čo sa jej hodí.

Janka 5r. a Archibald 7r. Dvaja závozníci sa boli preočkovať a prajú krásnu slnečnú stredu. Čoskoro ich čaká kastrácia a potom budú pripravený do svojho milovaného domova. 🍀 Veselá Janka potrebuje trpezlivý domov s dostatkom času na učenie sa novému prostrediu- mopsí parťák vítaný, 🍀 rozvážny Arčík upredností pokojnú domácnosť, pokojný mopsí parťák vítaný.

A potom prišla sterilizácia. Operácia prebehla v poriadku, zoperovalo sa aj mäkké podnebie- palato+rhinoplastika, vyčistili sa zúbky, zopár ich muselo ísť von. Predoperačné vyšetrenia-hematológia a biochémia boli v poriadku.

Archibald & Janka. Arčík s Jankou sú po kastrácií a ošetrení zúbkov. Tiež im bol zoperovaný brachycefalický syndróm- mäkké podnebie- palato+rhinoplastika. Pekne spolu oddychujú a žeelajú Vám kamaráti krásny, konečne nepršiaci deň.

Po operácií je každý oťapený, ubolený, citlivejší. Je to už týždeň, čo je Janka po zákroku a klop-klop, asi sa “ľady pohli” ako sa hovorí. Janke sa zázračne “vrátil sluch”. Začína nás vnímať, pekne príde, spolupracuje. Rekonvalenscencia prebieha v poriadku, podávame ATB a kašovitú stravu.

Z Janky sa nám postupne vykľúva veselé a nezbedné psíča. Začína objavovať svet okolo seba, už to nie je o miernej nedôvere k človeku a bezmyšlienkovitom pobehovaní hore-dole. Postupne sa upokojuje. Jej chovanie bolo spôsobené isto aj popôrodnými stavmi a hormónmy. Pomaly sa zotavuje po operáciách a rozkukáva sa po svojom milovanom domove.Janulka Vám želá krásne sobotné ránečko a pekný slnečný víkend.

Janulke papať chutí.

Aj Januška odcestovala do svojho milovaného domova. Už je vo svojej milovanej rodinke, spokojná a mojkaná. Maj sa krásne srdiečko naše, užívaj si svoj milovaný život v kruhu láskyplnej rodinky.