Edith

Editka (nar. 09/2019)je mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Po príchode k nám sa javila ako bezprostredná mopsinka, k ľuďom kontaktná. Pri papaní odbiehala ku svojej kamarátke do misky, avšak po čase pochopila, že má svoju misku a do druhej misky sa pri jedení nejde. Od začiatku bola hravá so psíkmi.

Števka & Editka
Dve dievčatká mopsinky, ktoré ku nám prišli dostali mená: Števka a Editka. Števka je obézna mopsinka a voláme ju Gulička. Malá, nízka, tučná, guľatá, na krátkych nožičkách- ( zdá sa mi, že má pately na zadných nohách ) Ako môžete počuť vo videu, Števka veľmi zle dýcha. Navyše má veľmi výraznú nosnú vrásku, ktorá jej prevísa cez nos a sťažuje jej dýchanie. Takto sa chvíľu hrajú a potom Števka chrčí a chrčí. Pohyb jej robí námahu. Dýchanie musíme riešiť operačne- mäkké podnebie, ale aj vrásku. Editka sa tvári, že jej nič nie je. Uvidíme pri sterilizácií. Akurát nechce veľmi papať z misky, ona radšej zo zeme. Štefinka papá pomaly a s chuťou- samozrejme. Nevadí, naučíme sa pekne papať.

Editka absolvovala sterilizáciu, úpravu mäkkého podnebia+ rozšírenie nosných dierok-palatoplastika. Boli jej vyčistené zúbky, vypláchnuté análne žliazky, uši. So psíkmi je nenekonfliktná.

Editka & Vivien prajú krásne dobré ránečko ❤️ Editka ( béžová mopsinka ) miluje mopsličie hrátky.

Má rada ako psíkov, tak aj ľudí. Rada sa mojká, aj keď ešte samotnú dôveru k človeku si samozrejme buduje.

Editka ❤️ Vrtím, vrtíš, vrtíme. Chvostíkom si vrtíme.

Pekne reaguje na svoje meno. Objavila čaro hračiek, najradšej má uzol. Na hygienických návykoch usilovne pracuje. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku. Operácia prebehla bez komplikácií. Podávali sme ATB a kašovitú stravu.

Aj princezná Editka odcestovala do svojho milovaného domova. Doma jej bude robiť spoločnosť mopsinka a o zábavu a radosť bude postarané. Maj sa krásne Editka naša, užívaj si svoju milovanú rodinku, krásne chvíle lásky a pohody.