Grétka

Volám sa Greta Garbó, prišla som ako 9 ročná a pochádzam z množiteľského prostredia, kde som produkovala šteniatka. Koľkokrát si veruže už k svojmu veku nepamätám. Zo začiatku som nemala hygienické návyky, no usilovne som na nich pracovala . Mám rada ľudí, ale som tak trochu beťárka.
Väčšinou keď ideme pre takéto fenočky sú ustráchané a ešte dlho im trvá, kým začnú dôverovať ľuďom. Tak táto pani v rokoch nás prekvapila svojim umom. Však posúďte sami:
Prišli sme pre fenočku s pračudesným menom, s vekom pre mňa na zaplakanie. 9 rokov. Čakali sme babičku nad hrobom, nakoľko bola z množiteľského prostredia. Čakala nás teda naozaj ustráchaná a trasúca sa fenočka sediaca na kuse handry, Uši padnuté od strachu, oči vypleštené. Snáď od strachu ani nedýchala. Chvost stiahnutý, pri chôdzi mierne nahrbená. Na bruchu v slabinovej oblasti veľká výduť, dúfali sme, že hernia/pruh. Prišla ku nám a vypleštila na nás ešte viac smutné oči. Sadla si pred nás a tíško sedela a pozerala na nás. Uf, dali sme ju teda do prepravky, naložili do auta a vyrazili sme za novým životom. V aute tíško celú cestu ležala. No a prišli sme domov. Najprv len sedela v prepravke. Potom vyšla, poňuchala čo mohla. Dali sme ju do sprchy a zrazu pozeráme, milá Grétka má chvost hore! Pomaly začala ožívať. No to sa nám ešte nestalo, aby mal psík v sprche pri kúpeli hore chvost. Ona sa priam tešila. Po kúpeli a osušení sa stal zázrak! Chrbátik sa zrazu zázračne narovnal, chvost bol pyšne stále hore (dokonca mierne zatočený), úsmev od ucha k uchu! Milá Greta začala veselo pobehovať kade-tade. Po chúďatku z pitvora ani stopy. Zahrala na nás divadlo ako najväčšia herečka zlatej filmovej éry Greta Garbó! A tak dostala meno Greta Garbó. Greta, Grétka, Grétuška. Na to, že mala vtedy 9 rokov bola neuveriteľne vitálna a čiperná. Na prechádzke išla ako strela. Ten pruh ju vôbec netrápil. Ale trápil nás.
Grétka bola odčervená a okúpaná. Ušká, nosná vráska vyčistená (aj keď to bol malý boj, no vyhrali sme) Pazúriky ostrihané.
Grétka absolvovala sterilizáciu, operáciu pruhu/hernie a bolo jej operačne upravené mäkké podnebie, lebo chroptila a pri jej temperamente jej to nebolo na prospech. Podávali sme 2 x denne antibiotiká Noroclav, 3 x denne Degan, 1 x denne Helicid. Podávali sme kašovitú stravu, kvôli dobrému zahojeniu pooperačnej rany brachycefalický syndrome BCS. Pooperačná rekonvalescencia prebehla v poriadku a rana sa krásne zahojila.

Grétka v bazéne ako 9 ročná.

Naša Tetka Grétka oslávila v januári krásnych 14 rokov svojho života. Grétuška naša, nech si tu s nami aspoň ešte raz toľko!

Tetka Grétka. Čože by ona nemilovala? Miluje všetko, čo je na jedenie. Aj ona zhrešila, babičky môžu. Domáci pribináčik ( smotana na šľahanie + tvaroh pekne našľahané . Samozrejme jedla celou hlavou, doslova a nepohrdla ani jabĺčkom. Milovaná babička Grétuška.
Jupíí, som Grétka a mám 14 rokov! Ktože to povedal že babičky sú nevládne a neperspektívne? To teda nie! Som maximálne vo forme! Kotrmelec, kotúľ vpred, či kotúľ vzad? ? Žiaden problém. Dostala som nový pelech, ortopedický, pelechy ja milujem.