Juicy

Juisy je 3-ročná mopsinka z nevhodných podmienok.

Juicynka je zlatíčko, krásne sa dala dokopy s ostatnými krochkáčmi. Ako to väčšinou býva u takýchto fenočiek, museli sme doladiť kŕmenie. Odbehovala od jedla a nezjedla celú misku ako ostatný krochkáči.

Toľko sa točila, toľko sa fotila, až si postroj zodrala.

Juicynka úspešne absolvovala sterilizáciu a úpravu mäkkého podnebia. Predoperačné výsledky dopadli v poriadku, samotný zákrok taktiež. Podávali sme ATB a kašovitú stravu.

Posledné týždne sa nám nijako nepozdávala. Keď ku nám príde psík z nevhodných podmienok, minimálne dva mesiace mu trvá kým sa “vnútorne prečistí alebo nastaví na prijateľnejšiu váhu” Buď “vyfučí”- to býva vtedy, ak je kŕmený hlavne starým pečivom, alebo začne postupne priberať. Okolo polroka v dočasnej opatere, po kastrácií a pokiaľ nie je psík chorý- nemá tráviace problémy začína mať normálnu hmotnosť. Lenže u Juicy nie. Voľajako nepriberala, aj keď papala. Stalo sa síce zopárkrát, že jedlo vyvrátila alebo jesť nechcela. To spočiatku. Ono sa to niekedy stáva, pokiaľ sa psík nastaví na nové stravovanie.

V posledných týždňoch však papá normálne a s chuťou. Nedočkavo prešlapuje , keď počuje štrngot misiek 💕 Prijíma, vylučuje ako má. Odčervená je. Je po sterilizácií ( koncom augusta ) Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku.
Tak sme išli na odber krvi a vytlačenie análnych žliazok. Bohužiaľ odber krvi ukázal, že je anemická ( pri predoperačnom vyšetrení bol krvný obraz v poriadku ). Ďaľšie laboratórne výsledky Juicynkinej krvi ukázali sa zvýšené lymfocyty, čo nie je vôbec dobrá správa. Dali sme dorobiť ešte krv na prípadné ochorenie Ehrlichióza prenášané kliešťami.

Laboratórne výsledky neodhalili predpokladané parazitárne ochorenie ako sme mali podozrenie. Kontrolné odbery ukázali že anémia je na ústupe, krvný obraz sa dáva pomaly do normálu. Juicy je živá, hravá, pažravá- problémy pominuly. A čo je podstatné, Juicy začala priberať. Avšak pre istotu sme podávali ATB, predsa len podmienky v akých pôvodne žila mali ďaleko od normálu.

Juicy & Mozart

Kontrolné odbery po dobratí ATB, cca. po 3 týždňoch ukázali že Juicynkine červené krvinky sa upravili, má ich v norme. Preliečenie ATB pomohlo. Juicynka je pripravená do svojho milovaného domova a konečne sa po ňom môže rozhliadnuť.

Juicynka nám pekne priberá. Pekne začína zbierať túčiky aby bola typický mopsík.

Aj Juicynka nám odišla do svojho milovaného domova. Doma ju čaká kamarátka mopsinka. Juicynka si tak bude v kruhu svojej milovanej rodiny užívať aj mopsličiu spoločnosť. Aj ona bude rozmaznávaná, mojkaná, s plným bruškom a príjemným pelieškom. Svojej rodinke sa odvďačí svojou láskou. a oddanosťou. Maj sa krásne Juicy, užívaj si sladký život.