Aida

Aida je 3-ročná mopsinka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Po príchode ku nám bola zablšená, vyplašená. Je mierne obézna. Zanedbanú nosnú vrásku, ktorá je momentálne zapálená liečime. Do očiek tiež dávame Corneregel ( okrem potreby toho, že je sucho, má zrejme entropium viečok, očká musíme zvlhčovať ).

Ubehol už nejaký ten piatok a z Aidušky sa postupne vykľúva prítulná mopsinka. Dôstojná, no tešivá. So psíkmi problém nemá, radšej si pokojne leží s babičkami, ak však uzná za vhodné, nelení a ide skontrolovať situáciu. Dá sa povedať, že je “najsocializovaniejšia” z nášho operetného zoskupenia ( Aida, Tosca, Faustína, Ofélia a Mozart ).

Aiduš sa bola očkovať. Vyškerená u pani doktorky ako slniečko, dobrá náladička ju neopúšťala ani na veterinárnom stole.

Aiduška absolvovala sterilizáciu, čistenie zúbkov- 1 išiel von, úpravu mäkkého podnebia,vypláchnutie uší, análnych žliazok. Predoperačné vyšetrenia dopadli v poriadku. Samotný zákrok taktiež. Budeme podávať kašovitú stravu a ATB.

Madam Aida si bude hľadať domov prostredníctvom adopcie. Hľadáme pre ňu milujúcu pokojnú rodinu, ktorá bude mať dostatok trpezlivosti a času naučiť Aidušku všetko to, čo sa doteraz nemala možnosť naučiť. Mopsí parťák vítaný. Ostatné zvieratá a deti nemáme vyskúšané.

Všetkých uchádzačov o adopciu upozorňujeme, že mopsovia sú brachycefalické plemeno, to zn. treba venovať zvýšenú pozornosť ich dýchaciemu systému s čím je spojená aj tráviaca sústava- nielen obezita a samozrejme srdce. Zvýšenú pozornosť treba venovať aj očiam, ušiam a kožným záhybom. Mops má podsadu, pĺzne, mopsa NIKDY nestriháme ale riadne vyčešeme furminátorom.

Máme nový pelech! 😍
Teda vlastne koryto, ako ho voláme. Pohodlne sa v ňom natiahneme viacerí.. Kutlošíme, pelešíme v ňom, slastne odfukujeme.
Aiduška vám žela dobrú noc.

Pri mopsoch nikdy nepoužívajte obojky, ale postroje! Zvážte preto prosím, či mops je pre Vás ńaozaj plemeno, ktorému viete poskytnúť primeranú starostlivosť a či sa budete aj vzájomne dopĺňať.

Druhé a opereťákov prvé spoločné venčenie. Aida, Tosca, Ofélia, Faustína a Mozart ❤ Pobehujúci hore-dole, ale šťastní na trávičke a na voľnom priestranstve.

Viac informácií o adopcií nájdete tu.