Tosca

Tosca je mladá 3-ročná fenočka pochádzajúca z nevhodných podmienok. Temperamentnejšia, k ľudským rukám bojazlivejšia, avšak kontaktná.

Po príchode ku nám absolvovala sterlizáciu a aj úpravu mäkkého podnebia, čistenie uší, zúbkov, análnych žliazok. Predoperačné vyšetrenia a aj samotná operácia dopadli v poriadku. Rekonvalescencia prebiehala v poriadku, podávali sme kašovitú stravu, ATB. Podávali sme ATB a kašovitú stravu.

Druhé a opereťákov prvé spoločné venčenie. Aida, Tosca, Ofélia, Faustína & Mozart. Pobehujúci hore-dole, ale šťastní na trávičke a na voľnom priestranstve.

Z Tosečky sa vykľula bezprostredná mopsinka so svojim temperamentom. Ešte nemá celkom zvládnuté jedenie- pekne papá z misky, avšak ešte niekedy poriadne nedoje a už ide skontrolovať druhým stravníkom ich misky 🙂

Na privolanie pekne reaguje, naučila sa už celkom pekne čakať, kým príde na ňu rada s papaním. Rada sa naháňa s ostatnými, rada sa hrá s Oféliou. Rada spoznáva nové veci, je patrične zvedavá na všetko nové.

Tosca si bude hľadať domov prostredníctvom adopcie. Hľadáme pre ňu milujúcu dôslednú rodinu vo výchove, ktorá bude mať dostatok trpezlivosti a času láskyplne naučiť Toscu všetko to, čo sa doteraz nemala možnosť naučiť. Mopsí parťák vítaný. Ostatné zvieratá a deti nemáme vyskúšané.

Všetkých uchádzačov o adopciu upozorňujeme, že mopsovia sú brachycefalické plemeno, to zn. treba venovať zvýšenú pozornosť ich dýchaciemu systému s čím je spojená aj tráviaca sústava- nielen obezita a samozrejme srdce. Zvýšenú pozornosť treba venovať aj očiam, ušiam a kožným záhybom.

Krásny deň želáme 🥰

Tosca a Mozart . Mopsličie hrátky v plnom prúde za príjemného jesenného počasia. Rozkokošená Tosca a Mozart, ranky po kastrácií sa pekne zahojili a nič im nebráni v spoločných hrách. Mladí, aktívni, hraví, čochvíľa pripravení do svojho milovaného domova.

Tosca vám želá dobrú noc.

Tosečka a Dorotka. Slniečko svieti, vyhrievame kožúšky.

Mops má podsadu, pĺzne, mopsa NIKDY nestriháme ale riadne vyčešeme furminátorom.

Pri mopsoch nikdy nepoužívajte obojky, ale postroje! Zvážte preto prosím, či mops je pre Vás ńaozaj plemeno, ktorému viete poskytnúť primeranú starostlivosť a či sa budete aj vzájomne dopĺňať.

Viac informácií o adopcií nájdete tu.